Red dot award: product design 2005

Závěsné svítidlo EVIO v designu eternit nebo dřevo a SOLAR II spotlight systém se staly vítězi mezinárodní soutěže designu Red dot award: product design 2005.
Red dot award: product design 2005 Od roku 1955, kdy se konal první ročník této mezinárodní soutěže,  se označení "red dot" stalo známkou kvality a vynikajícího designu. To samozřejmě přitáhlo k výrobkům, které za svůj design  toto ocenění získaly, celosvětovou pozornost. Takto označené výrobky se vyznačují  zajímavým  designem, kvalitním zpracováním a udávají směr vývoje ve svém odvětví.
reddot

Nicméně, ocenění red dot je více než jen soutěž či přehlídka - je to znak toho, že oceněný výrobek patří k těm nejlepším v oblasti designu. S počtem více než 4.000 přihlášených  ze 40 zemí světa je red dot design award  jeden  z největších celosvětových soutěží v oblasti designu. Samotná výstava je rozdělena do tří sekcí, jenž jsou posuzovány samostatně: product design, communication design and concept design.

Závěsné svítidlo EVIO vyrobené ze dřeva (vrstvený masiv - ořech, buk) nebo z eternitu (azbestocement), z materiálů důvěrně známých ze stavitelství a SOLAR II, akcentní reflektorové svítidlo nové generace, nemohly  očím poroty uniknout. Za tato dvě svítidla získala společnost Zumtobel Staff cenu  red dot award 2005: product design.

Na 1200 hostů z řad projektantů, architektů, obchodníků a politiků se  4.července zúčastní  slavnostního udílení cen. Tento slavnostní večer bude   vyvrcholením celé soutěže, která letos slaví své 50-ti leté jubileum.


© 2012 LUXPLAN, s.r.o.

webdesign by Ateliér Tomáš Tuč | Created by SOVA NET: sovanet.cz

foto: Zumtobel Lighting s.r.o.